Okolie a atrakcie

Výhodou Penziónu Anesis*** je že sa nachádza hneď oproti Spa & Aquapark Turčianske Teplice ktorý ponúka každému relax a oddych. Nachádza sa Plavecký bazén, výrivky, liečivá minerálna voda má vďaka svojmu zloženiu a teplote od 38 do 46°C výrazné uzdravujúce účinky. Aj deti si prídu na svoje majú dva tobogány.

Spa & Aquapark


Harmanecká jaskyňa


Harmanecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch vo Veľkej Fatre. Návštevníka očarí bohatou snehobielou kvapľovou výzdobou, rozsiahlymi dómami, mohutnými nástennými vodopádmi a jazierkami. Teplota vzduchu v jaskyni sa pohybuje od 5,8°C do 6,4°C. Prehliadková trasa meria 1 020 m a jej absolvovanie trvá približne 60 minút.
Gaderská dolina alebo Gader je dolina nachádzajúca sa v strede turčianskej časti Veľkej Fatry. Dnes je jednou z najznámejších dolín Slovenska. Je vhodná na horskú turistiku s výstupmi na vrchy Tlstá a Ostrá, alebo na príjemnú prechádzku v dolnej časti doliny či cykloturistiku.

Gaderská dolina


Valčianska dolina


Lyžiarske stredisko Snowland Valčianska dolina je zamerané najmä na rodiny s deťmi s vysokou úrovňou doplnkových služieb. Lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, na ktorých je 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5600 m.
Lyžiarske stredisko Krahule sa nachádza v blízkosti mesta Kremnica v pohorí Kremnické vrchy. V obci je geografický stred Európy. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 4-sedačka s dĺžkou 750 m.

Krahule